"Jeżeli życie sprawia że nie możesz ustać, uklęknij"

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzcianie

www.parafia-trzciana.pl

Wszyscy jesteśmy Kościołem - więc dbajmy o jego ciągły rozwój

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.09.2019 r.

1. Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny głównej patronki diecezji, zwanej świętem Matki Bożej Siewnej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Środków Społecznego Przekazu i zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Rozpoczniemy Tydzień Wychowania. Będziemy modlić się za dzieci, nauczycieli wychowawców i rodziców.

W sobotę w Ziempniowie Uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenie Krzyża Świętego połączone z 50 rocz. budowy kościoła. Uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ks. bpa Andrzeja Jeża- ordynariusza naszej diecezji o godz. 17.00. szczegóły na plakacie.

W tym dniu organizowana jest również Akcja „Polaska Pod Krzyżem”. W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu będzie Msza odpustowa i czuwanie modlitewne. Szczegóły na plakacie.

2. W tym tygodniu:

W Środę – O godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów /kandydatów na ministrantów/

W Piątek – wspom. św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kościoła.

W Sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. Dziękuję osobom które zadbały o czystość kościoła. Do sprzątania kościoła na sobotę 14 września proszę osoby z pod numeru: 317, 321, 322, 334, 337A.

4. Sołtys wsi p. Grzegorz Cisło informuje, że 15 września, będzie można zapłacić III ratę podatku w Szkole Podstawowej. Będzie można to uczynić w godz. od 8 do 13. Jednocześnie Pan Sołtys informuje, że termin zapłaty III raty mija właśnie 15 września. Dzisiaj godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Trzcianie odbędzie się zebranie wiejskie. Tematem zebrania będzie podział

funduszu sołeckiego

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku w

przedsionku kościoła.

6. Niech wszystkich nas wspiera i prowadzi Boże Błogosławieństwo. Życzę Wam dobrej i spokojnej niedzieli.

To błogosławieństwo jest szczególnie dla nowej Róży Rodziców za Dzieci pod wstawiennictwem św. Stanisława Kostki, która powstaje dzisiaj dokładnie w 18 rocz. powstania pierwszej Róży Rodziców za Dzieci w Gdańsku Oliwie. To już 9 taka Róża w naszej parafii i są 4 osoby chętne do następnej więc czekamy na następnych rodziców, którzy chcą się modlić za swoje dzieci.

7. Msze św. od 9.09. – 15.09. 2019 r.

Poniedziałek: /poza parafią/ – Za parafian

Wtorek:

17.00 – W 15 rocznicę ślubu Doroty i Bogusława z podziekowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże w dalszym życiu i opiekę Matki Bożej

Środa:

17.00 – + Maria Tokarz w 1 rocznicę śmierci od syna Andrzeja z żoną i rodziną

Czwartek:

7.00– ++ Stanisław, Helena Kupiec oraz, Zofia Bedus od syna i brata

Piątek:

7.00 – + Edward Grzyb od syna Kamila z Justyną

Sobota:

7.00 – ++ Ludwik i Weronika Ździebło w 28 rocznicę śmierci Weroniki

Niedziela:

7 .00 – ++ Kazimiera i Józef Ćwięka od bratanicy

9.00 – O szczęśliwą pielgrzymkę, opiekę i błog. Boże w czasie pielgrzymki do Porugalii, Hiszpani, Francji i Włoch dla dwóch osób Panu Bogu wiadomych

11.00 W 10 rocznicę ślubu Piotra i Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w dalszym życiu i opiekę Matki Bożej od rodziców i rodzeństwa.