"Jeżeli życie sprawia że nie możesz ustać, uklęknij"

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzcianie

www.parafia-trzciana.pl

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019 r.

1. Msze św. o 7.00 i 9.00 i suma o 11.00

Dzisiejsza Niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego. Na pamiątkę przyjętego przez Chrystusa chrztu w rzece Jordan, którym był ku nawróceniu chcemy przypomnieć sobie nasz chrzest św., który uczynił nas dziećmi Bożymi.

2. W tym tygodniu wspominamy:

Czwartek: wspom. św. Antoniego, opata

Piątek: Rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym dniu również będziemy modlić się za śp. Ks. Prałata Michała Winiarza, pierwszego proboszcza naszej wspólnoty parafialnej, budowniczego kościoła i plebani w 11 rocz. Jego śmierci.

Sobota: wspom. św. Józefa Sebastiana Pelczara

3. Kolęda – Wizyta Duszpasterska

Poniedziałek: Godz. 14.00: Lewa strona do Czermina od nr. 309 – p. Renaty Leś do nr. – p. Dominiki i Wojciecha Głodzik

Czwartek: Godz. 15.00: Lewa strona do Czermina od nr. 358 – p. Mariana i Genowefy Wojdyło do 385 – p. Henryka i Bogusławy Ćwięka

Piątek: Godz. 14.00: Prawa strona do Czermina od nr. 332 A – p.Grzegorza i Małgorzaty Karmelita do nr. 396 – p. Stanisława i Barbary Szelest

Sobota: Godz. 8.30: Prawa strona do Czermina od nr. 402 p. Józefy Łaz

do nr. 448 B – p. Agnieszka i Wieslaw Zaliński

4. Podziękowanie i zaproszenie.

Chciałem serdecznie podziękować za przygotowanie Jasełek parafialnych, które miały miejsce w ostatnią niedzielę w naszej parafii. Dziękuję Młodzieżowej Grupie Parafialnej „Kanapowicze”, Scholii dziecięcej „Załoga Boga”, mężczyznom z grupy św. Józefa, parafialnemu  zespołowi  synodalnemu , parafianom za udział i pomoc w organizacji przedstawienia, Kole Gospodyń Wiejskich za przygotowanie ciepłego posiłku , Pani Dyrektor ze szkoły podstawowej w Czerminie za udostepnienie sceny, Pani fotograf Martynie Bator, Panu Krzysztofowi Jagusiak za udostępnienie sprzętu audio.Organizatorzy składają podziękowanie za wysoką frekwencję, jest to dla nich najlepsza nagroda za włożoną pracę. Niech dobry Bóg, ciągle rozwija naszą wspólnotę i przynosi dobre owoce. Bóg zapłać.

1 lutego 2019 (tj. za dwa tygodnie) po nabożeństwie pierwszo-piątkowym, odbędzie się czuwanie modlitewne grupy młodzieżowej „KANAPOWICZE” przygotowane przy wsparciu parafialnego zespołu synodalnego . Będzie ono skierowane dla narzeczonych i małżeństw.

Ktoś może pomyśleć  ….. co młodzi mogą nam powiedzieć w kwestii narzeczeństwa czy małżeństwa ?

Moi drodzy -  oni nie chcą Was uczyć, oni chcą się nauczyć czegoś od Was, dlatego zapraszają Was do wspólnej adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

Rocznie w Polsce rozwodzi się ok. 65 000 par.  ……...… wiecie dlaczego ? Zapraszam Was na to czuwanie - szczegóły na plakacie w gablotce.

5. Dziękuję osobom które zadbały o czystość kościoła. Do sprzątania

Kościoła na sobotę 19 stycznia proszę osoby z pod numerów: 425, 420,

416, 415, 407.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku w

przedsionku kościoła.

7. Życzę Wam dobrej niedzieli i niech Was Bóg prowadzi, obdarza swoim błogosławieństwem w kolejnym tygodniu tego roku.

8. Msze św. od 14.01. 2019 – 20.01. 2019 r.

Poniedziałek:

7.00 – O opamiętanie i wyzwolenie z grzechu i porót do Boga dla pewnej Osoby

Ks. Sławek - + Stanisław Głodzik w 3 miesiąc po śmierci od Barbary i

Stanisława Głodzik z rodziną

Ks. Kazimierz: + Stanisław Ździebło – Msza Greg.(2)

Wtorek:

17.00 – ++ Anna, Antoni, Kazimierz Wojdyło w 14 rocznice śmierci Anny

Ks. Kazimierz: + Stanisław Ździebło – Msza Greg.(3)

Środa:

17.00 – ++ Stanisław i Pelagia Krużel w 23 rocznice śmierci Stanisława od córki

Ks. Kazimierz: + Stanisław Ździebło – Msza Greg.(4)

Czwartek:

7.00 – + Teresa Soboń od siostry Bogumiły Głodzik

Ks. Kazimierz: + Stanisław Ździebło – Msza Greg.(5)

Piątek:

7.00 – + Ks. Prałat Michał Winiarz w 11 rocznicę śmierci

Ks. Kazimierz: + Stanisław Ździebło – Msza Greg.(6)

Sobota:

7.00 – + Teresa Soboń od bratanicy Asi

Ks. Kazimierz: + Stanisław Ździebło – Msza Greg.(7)

Niedziela:

7.00 - + Arcybiskup Zygmunt Zimowski od Anny i Kazimierza Krużel

z USA

9.00 - ++ Franciszek, Agnieszka Bąk w rocznicę śmierci Franciszka

Ks. Kazimierz: + Stanisław Ździebło – Msza Greg.(8)

11.00 - + Tadeusz Krzanowski w 10 rocznice śmierci.